you focus
parent focus
career focus

LG "Sağlınızı Düşünen Ürünler" Koleksiyonu ve LIFEFOCUS

LgGünümüzde insan hayatında her şeyin; şehirlerin, iklimlerin, beslenme şekillerinin, ev hayatının değişmesi ve bununla birlikte sağlık bilincinin geri plana atılmasından yola çıkarak “Teknoloji ne için var?” sorusunu soran LG, cevabı yine kendisi verdi: Teknoloji aslında hepimizin ve en önemlisi çocuklarımızın daha sağlıklı ve daha kaliteli hayat sürebilmesi için var olmalı. LG, İngiltere Alerji Derneği’nin destek verdiği “Sağlığınızı Düşünen Ürünler Koleksiyonu” ile yaşam standartlarını yükselterek, tüketicilerinin daha kaliteli ve sağlıklı bir hayat sürmesini istiyor.

Bugün artık bütün anne babalar çocuklarını sağlıklı besinlerle beslemek, hijyenik ortamlarda büyütmek ve onları en iyi şekilde yetiştirmek istiyorlar. Çocuk yetiştirmenin ise sadece fiziki ihtiyaçların karşılanması olmadığı ve çocuğu asıl geliştirenin sağlıklı ve tutarlı anne baba tutumları, çocukla kurulan yapıcı iletişim ve güçlü ilişki olduğu da bir gerçek.

Bu amaca hizmet etmek hedefiyle LG Electronics, sunduğu “Sağlınızı Düşünen Ürünler Koleksiyonu” ile tüketicilerine verdiği önemi bir kez daha ortaya koyuyor. LG Electronics, sadece sağlığınızı düşünen ürünler sunmakla kalmayıp LIFEFOCUS ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, anne babalara en iyi şekilde çocuk yetiştirmede destek olacak yeni ve modern bir hizmet de sağlıyor: Anne-baba koçluğu. LG Electronics’in sunduğu anne baba koçluğu hizmeti LIFEFOCUS bünyesinde yer alan, odağı anne baba olan koçluk çalışmalarını içeriyor. Parent Coaching Academy tarafından geliştirilen ve İngiltere’de yüzlerce ebeveyn ile başarıyla uygulanan model ve yaklaşımlar bu işbirliği kapsamında Türkiye’ye getiriliyor.

Tanıtım toplantısında konuşma yapan LG Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Ahmet Güven, “Teknoloji aslında hepimizin ve en önemlisi çocuklarımızın daha sağlıklı ve daha kaliteli hayat sürebilmesi için var olmalı. LG olarak sıradan bir beyaz eşya üreticisi olmanın ötesinde; çok daha erdemli bir amaca hizmet etme gayemiz var. LG Electronics olarak, pazara sunduğumuz “Sağlınızı Düşünen Ürünler Koleksiyonu” ile tüketicilerimize verdiğimiz önemi bir kez daha ortaya koyuyoruz. Biz, sadece sağlığınızı düşünen ürünler sunmakla kalmayıp aynı zamanda, LIFEFOCUS ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde, anne babalara en iyi şekilde çocuk yetiştirmede destek olacak yeni ve modern bir hizmeti de sunuyoruz. Buradaki en temel amacımız tüketicilerimizin fiziksel sağlıklarının yanı sıra psikolojik anlamda da onlara destek olarak; yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı genç nesiller yetiştirebilmek. Bu yolda en büyük hedefimiz pazara her zaman daha yenilikçi ve orijinal ürünler sunmak” dedi.

Anne baba koçluğu hizmeti almak için yapılması gereken ise LG Electronics’in “Sağlığınızı Düşünen Ürünler Koleksiyonu”ndan bir adet ürün satın almak. Ürün alımı sonrası, koçluk hizmeti almak isteyenlerin bilgileri LIFEFOCUS’a iletiliyor ve anne babayla iletişime geçiliyor. Bu proje kapsamında anne babalara 50 dakikadan oluşan 4 seans ücretsiz hizmet veriliyor.

LG “SAĞLIĞINIZI DÜŞÜNEN ÜRÜNLER KOLEKSİYONU”

Yeşil kalbi gördüğünüz her LG ürünü sağlığınız için önemli teknolojiler içeriyor.

Buzdolabı
LG’nin Türk tüketicilerle buluşturduğu teknoloji ve tasarım harikası olan buzdolapları, Bioshield ve Biosilver özellikleriyle öne çıkıyor. Buzdolaplarının içi Biosilver adı verilen antibakteriyel bir madde ile kaplı ve contaları da Bioshield adında antibakteriyel bir maddeden üretildi. LG buzdolaplarındaki LED ışık sayesinde sebzeler daha uzun süre taze kalıyor ve nemi korunuyor. İyi izole edilmiş yapısı sayesinde içerideki nem uzun süre korunuyor. Aynı zamanda buzdolaplarında bulunan yeşil çay özü ve negatif iyon içeren özel filtre yiyeceklerin bozulmasını önlüyor, kokuları engelliyor, havayı filtre ediyor, bakteri oluşumunu en aza indiriyor. Bu sayede gıdalar daha uzun süre taze kalıyor ve besin değerleri korunuyor.

Buharlı çamaşır makinesi – Kendini ütü zanneden çamaşır makinesi
LG buharlı çamaşır makinesi tüketicilere büyük bir yenilik sunuyor. Buhar, ipliklerin içine daha derin nüfuz ettiğinden suya göre giysileri daha iyi temizler. Daha da önemlisi, buharın sıcaklığı, mikropların, toz akarlarının ve genellikle giysilerde, yatak takımlarında yaşayan diğer küçük parazitlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca alerjiye neden olan maddeleri arındırır ve durulama gücü geleneksel makinelere göre çok daha güçlüdür. Buhar teknolojisi, alerjisi olan kişiler veya küçük çocuklu aileler için oldukça önemlidir. Buhar aynı zamanda tüm kokuları da giderir ve kişisel hijyeni artırır. Buharlı çamaşır makinesinin en önemli özelliklerinden biri buharlı tazeleme programı sayesinde çamaşırların minimum kırışıklıkla makineden çıkmasıdır.

SolarDom Fırın
LG Electronics Türkiye tarafından satışa sunulan SolarDOM akıllı fırın, kontrol ekranı aracılığıyla bir sonraki adımda hangi tuşa basmanız gerektiğini yanıp sönerek gösterme özelliğine sahip. Yuvarlak iç yapısı sayesinde köşe temizleme derdine son veren SolarDOM, yemekleri nasıl pişirmesi gerektiğini de biliyor. Hafızasındaki programlar sayesinde size sadece yemeğin cinsini ve ağırlığını seçmek kalıyor. Işık, ızgara, fırın ve mikrodalga ile pişirme yöntemlerini aynı anda ya da dönüşümlü olarak kullanabiliyor. Bu da enerji ve zaman tasarrufu sağlıyor. SolarDom sayesinde yemekler artık 4 kat daha hızlı pişebiliyor. Ayrıca buhar şefi sayesinde pişireceğiniz sağlıklı yemeklerle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Elektrik süpürgeleri
LG elektrik süpürgesi özel filtresi, tozları sıkıştırma özelliği ve antibakteriyel kaplaması sayesinde alerjenlere karşı koruyor. Dünyadaki ilk motorlu toz sıkıştırma sayesinde toz haznesini boşaltırken toz bulutu oluşmasını önlüyor ve tüketicilerin toza maruz kalma riskini en aza indiriyor. Yüksek verimliliğe sahip partiküllü hava (High Efficiency Particulate Air) filtresi en küçük toz parçacığını, bakteri ve mantarı dahi engelleyerek daha sağlıklı bir ev ortamı yaratıyor. Özel HEPA filtresi elektrikli süpürgenin çektiği toz parçacıklarının yüzde 99.95’ini tutuyor. 2005 yılında BAF tarafından, LG elektrik süpürgelerinin alerjiyi önlemedeki etkinliği dolayısıyla bu ürüne sertifika verildi.

Haber Arşivi

>> Garanti Bankası “İş – Özel Yaşam Dengesi” Atölye Çalışmaları 2. Yılında!

>> Sütaş “Babalar Günü” Seminerleri

>> Enerjisa “ Anneler Günü” Seminerleri

>> Denizbank “Lunch&Learn” Semineri

>> Ebebek Ev Sahipliğinde Blogger Annelerle “Süper Anne” Etkinliği

>> Yaşam Atölyesi- Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Eğitimleri Devam Ediyor

>> E&E Group ile Sürdürdüğümüz İşbirliği 6. Yılında!

>> Chiesi İlaç Çalışan Ebeveyn Olmak” Semineri

>> Yaşam Atölyesi “Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Eğitimi”

>> Üniversite Gençliğine Dokunan Bir Proje: Bugün Günlerden Yarın

>> Yaşam Atölyesi-Kişisel Dönüşüm Akademisi Sınıf Dersleri

>> Coca Cola Company “Çalışan Ebeveyn Olmak” Semineri

>> KPMG “Anne Odası”nı Açtık

>> Denizbank “Çalışan Anne Olmak” Semineri

>> BASF “Süper Ebeveyn Olmak” Seminerleri

>> Besan “Çalışan Ebeveyn Olmak” Seminerleri

>> Garanti Bankası Yöneticileri ile “İş – Özel Yaşam Dengesi” Atölye Çalışması

>> Garanti Bankası “İş – Özel Yaşam Dengesi” Canlı Yayın GARLIVE

>> Okan Üniversitesi “Kariyer ve Yaşam” Dersi 2. Senesinde!

>> KPMG Yöneticileri ile 2.“Koç Yönetici Olmak” Eğitimi

>> Denizbank “Çocuklarla İletişim Tüyoları” Semineri

>> Anne baba koçluğu çalışmaları AnyRole - Play işbirliğiyle şimdi de uygulamalı olarak yanınızda!

>> Denizbank “İşe Dönen Yeni Anneler” Semineri

>> “İşe Dönen Yeni Anneler” Programının İlkini Schneider Electric’te gerçekleştirdik!

>> LC Waikiki – Tema Mağazacılık Çalışanları ile 2.“Çalışan Ebeveyn Olmak” Semineri

>> LC Waikiki – Tema Mağazacılık Çalışanları ile “Çalışan Ebeveyn Olmak” Semineri

>> KPMG Yöneticileri ile “Koç Yönetici Olmak” Eğitimi

>> Okan Üniversitesi Kariyer Merkezi İşbirliği ile “Kariyer ve Yaşam” Dersi

>> Garanti Bankası Yöneticileri ile “Çalışan Ebeveyn Olarak Her İki İşte de Başarı” Atölye Çalışması

>> Buyrun Paylaşalım Programı’nda Okul-Aile-Çocuk Konusu

>> İpek Kağıt “10 Adımda Süper Ebeveynlik” Seminerleri

>> Otokar “Çocuk Yetiştirirken Disiplin ve Sınır Koyma Üzerine Stratejiler” Semineri

>> Schneider Electric “Çalışan Ebeveyn Olarak Her İki İşte de Başarı” Semineri

>> Yapı Kredi Genç Bankacı Adayları “Kişisel Liderlik ve Vizyon Belirleme” Eğitimi

>> Eureko Sigorta “Çalışan Ebeveyn Olarak Her İki İşte de Başarı” Semineri

>> Yapı Kredi “Heroes Club” Öğrencileri ile“Kişisel Vizyon Belirleme” Eğitimi

>> BASF “Çalışan Ebeveyn Olmak” Seminerleri

>> Anne baba karnesi

>> 2012 Ebeveynlik Manifestosu Semineri

>> 2012 EBEVEYNLİK MANİFESTOSU

>> Yapı Kredi Yönetici Adayları ile MAGIC programı

>> Finansbank’lı genç çalışanlar ile “Profesyonel Hayata İlk Adım Eğitimi”

>> Henkel “Çalışan Anne Olmak” Çalıştayı

>> Philips “Süper Anne” Semineri

>> Denizbank “Anneler Günü” Semineri

>> “Disiplin ve Sınır Koymak Üzerine Stratejiler” ile Deniz Akademi’deydik.

>> Finansbank’ta ebeveynlerle biraraya geldik.

>> Yapı Kredi Yönetici Adayları profesyonel hayata ilk adımlarını MAGIC programı ile attı!

>> Yapı Kredi-TEGV Çocuklarla İletişim Semineri

>> Yapı Kredi Bankası “Süper Anne” Çalıştayı

>> Ziraat Bankası “Anneler Günü” Semineri

>> Anne Bebek Dergisi 23 Nisan Etkinliği’nde Carousel Alışveriş Merkezi’ndeydik

>> Philips Avent Blogger Organizasyonunda annelerle buluştuk

>> 10 Adımda SÜPER Annelik!

>> T.C. GS Üniversitesi Galatasaray İlköğretim Okulu velileriyle 27 Mart’ta bir grup çalışması gerçekleştirdik

>> BÜMED Anne Baba Koçluğu Nisan Programı

>> 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü anneysen.com üyeleriyle beraber kutladık!

>> Yapı Kredi Bankası Liderlik Gelişim Programı çerçevesinde yönetici anne babalarla bir atölye çalışması gerçekleştirdik.

>> Denizbank Teftiş Kurulu uzman yardımcıları profesyonel hayata ilk adımlarını MAGIC programı ile attı!

>> Kriton Curi gönüllüleri ile emeklilik hayatında mutluluk ve denegeyi konuştuk.

>> Hedef 12 Dersanesi velileri ile ebeveynlik hayatımızı ve çocuklarla ilişkilerimizi sorguladık.

>> anneysen.com’ dayız.

>> Garanti Teknoloji yeni çalışanlarını iş hayatına MAGIC programı ile hazırladı!

>> Yapı Kredi anne baba koçluğu bölge seminerleri sona erdi.

>> Yapı Kredi anne baba koçluğu seminerlerini bölgelere taşıdı. İlk seminer için Bursa’daydık!

>> Siemens Sosyal Kulüp ile düzenlediğimiz ikinci seminerde “Babalar” ile buluştuk!

>> Covidien’de ebeveynlerle bir atölye çalışması gerçekleştirdik.

>> Garanti Teknoloji’de çalışan ebeveynler için bir seminer düzenledik.

>> Yapı Kredi ile bir ilki gerçekleştirdik: Babalar Günü’nde babalara özel seminer!

>> DHL’de gerçekleştirdiğimiz seminerde çalışma hayatı ve ebeveyn olmayı sorguladık.

>> Global Bilgi’de gerçekleştirdiğimiz seminerle Anneler Günü’nü farklı bir şekilde kutladık.

>> Eczacıbaşı Beiersdorf’ta annelerle bir atölye çalışması yaptık.

>> Eczacıbaşı Baxter’da ebeveynlerle biraraya geldik.

>> BÜMED Anne Baba Koçluğu Babalar Günü’ne Özel Grup Çalışması.

>> BÜMED Anne Baba Koçluğu Grup Çalışmaları Mayıs Programı

>> Garanti Factoring'de ebeveynlerle bir atölye çalışması yaptık

>> BÜMED Anne Baba Koçluğu Grup Çalışmaları Nisan Programı

>> 31 Mart 2009’da Turkcell Maltepe Plaza’daydık.

>> Tellcom’da ebeveynlerle biraraya geldik.

>> Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin düzenlediği Akademi Seminerleri’nde 2. kez Yapı Kredi’li ebeveynlerle ...

>> Pfizer Ebeveyn Klübü ile 2. çalışmamızı 19 Mart 2009’da gerçekleştirdik.

>> LG Sağlınızı Düşünen Ürünler" Koleksiyonu ve LIFEFOCUS

>> Turkcell'li ebeveynlerle buluştuk.

>> BÜMED Anne Baba koçluğu grup çalışmaları MART programı.

>> 28 Şubat 2009 cumartesi günü e-bebek Kızıltoprak mağazasında anne babalarla buluştuk.

>> Pfizer Ebeveyn Klübü ile 19 şubat 2009’da “Suçlu Değil Güçlü Hisset”menin yollarını belirlediğimiz bir ...

>> LG - LIFEFOCUS İşbirliği

>> Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin düzenlediği Akademi Seminerleri çerçevesinde 4 şubat 2009’da Yapı Kredi’li ebeveynlerle buluştuk.

>> Siemens Sosyal Kulüp ile düzenlediğimiz “Stresi Bırakın Enerjiyi Patlatın” çalışmasını 14 Ocak 2009’da ...

>> BÜMED’de anne baba koçluğu Şubat ayında 2 grup çalışmasıyla devam ediyor!

>> İster aylık tek bir çalışmaya isterseniz tüm programa katılın, olmak istediğiniz gibi bir ebeveyn olun…

>> Öfke krizlerine son! grup çalışması 26 Nisan'da e-bebek.com Çamlıca mağazasında.

>> e-bebek.com ile düzenlediğimiz çalışmaların ilki 26 Nisan saat 13:30'da

>> (KASDAV) - Merdivenköy Gönüllüleri'nin düzenlediği söyleşide hayatı daha dengeli ve mutlu yaşayabilmek üzerine

>> Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği ile ortak düzenlenen Anne Baba Koçluğu Grup Çalışmaları 8 nisan'da...

>> 23 Şubat cumartesi "Olmak istediğiniz gibi bir ebeveyn olun!" grup çalışması – Lilliput

>> Olmak İstediğiniz Gibi Bir Ebeveyn Olun! Anne Baba Koçluğu Grup Çalışmalarımıza Başladık!

 

Ne Dediler
Sitenizi yakından takip ediyorum. Çok şey kazandım. Arkadaşlarımla da paylaşıyorum. Bu seminere ilk defa katıldım. Daha sonraki seminerlerinizi de yakından takip etmeye çalışacağım. Çok teşekkür ederim.

Demet Güngör - Bebek.com seminer katılımcısı
Seminer sayesinde; eksik yönlerimin farkına vardım.

Sevgi Türker - Ziraat Bankası
Problemler ile ilgili verilen örnekler, çözümler ve yeni fikirler benim için çok yararlı oldu.

Füsun İnci - Yapı Kredi Bankası
LIFEFOCUS
youFOCUS
parentFOCUS
careerFOCUS
Koçluk
İletişim
info@lifefocus-tr.com

0 212 709 52 94
İçeriğin Tüm Hakkı LIFEFOCUS’ a aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır!