you focus
parent focus
career focus
image
Koçluk Nedir?

Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun yaptığı tanıma göre koçluk, kişinin potansiyelini en yüksek düzeyde kullanmasını sağlamayı amaçlayan bir süreçtir.

Profesyonel koçlar, danışanlarının özel ve mesleki yaşamlarında hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak üzere bir paylaşım ve işbirliği ortamı sağlarlar. Koçun görevi, danışanın zaten sahip olduğu beceri, yetenek ve yaratıcılığı geliştirmek için danışana ayna tutmak ve onun kişisel farkındalığını artırmasına yardımcı olmaktır. Bunu da dinlemek, gözlemlemek ve danışanın bireysel ihtiyaçlarına uygun yaklaşımları belirlemek üzere aldıkları özel eğitimlerle yaparlar.

Kişilere kendi performanslarını ve yaşam kalitelerini artırmaları için yardımcı olmayı hedefleyen koçlar, çözümleri ve stratejileri danışanın kendisinden edinirler; danışanın doğal olarak yaratıcı ve yetkin olduğuna inanırlar.

Koçluk sağlıklı bireylerle ve bugünden geleceğe yönelik olarak çalışan bir süreçtir. Bu anlamda terapiden ayrılık gösterir.


Ne Dediler
Kendime ayna tutmak ve kriz anında karşıdan bakabilmek...

Eda Çetinkaya Dalgıç - Bebek.com seminer katılımcısı
İnsan ilişkileri ve iletişimde üzerinde durmamız gereken noktalar ve kendimizle ilgili yapmamız gereken planlar çok faydalıydı.

Kemal Efe - Garanti Teknoloji Magic Programı
Hayatımda neleri, ne şekilde düzenleyebileceğime dair fikir sahibi oldum.

İnci Baran - Yapı Kredi Bankası
LIFEFOCUS
youFOCUS
parentFOCUS
careerFOCUS
Koçluk
İletişim
info@lifefocus-tr.com

0 212 709 52 94
İçeriğin Tüm Hakkı LIFEFOCUS’ a aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır!