you focus
parent focus
career focus
image
Ben Kimim?

İnsanın kendini anlatması oldukça zor. Nereden başlayacağını bilemiyor.

Öncelikle ben Figen’im. Hayatta herşeyden önce insanın kendisinin önemli olduğunu ve buna değer vermesi gerektiğine inanmış bir insanım.

27 mayıs 1970 doğumluyum. Eskiden 27 mayıs’lar bayramdı, çocukken “ben doğdum diye mi bayram olmuş, toplar atılıyor?“ diye sorarmışım. Kendimi o zamandan hayatın merkezine koymuşum demek ki!

Biraz bu ihtilal kızı olmamdan belki de bilmiyorum, geriye dönüp baktığımda, istediğim şeyleri, kafama koyduklarımı genelde yaptığımı görüyorum.

Boğaziçi Üniversitesi’nde okumak bunlardan biriydi...1993’te Ekonomi’den mezun oldum. Mezun olduğum zamanlar “Japanese management“’in pek revaçta olduğu zamanlardı. Ben de hem bu tür dersler alarak hem de Japonca öğrenerek bu sürece dahil oldum. Ve kafama koyduğum üzere Japonya’ya MBA yapmaya gittim. Babam “Japonya güvenli yerdir, Amerika olsa göndermezdim.“ dedi, dediğine de pişman oldu! Çünkü bu 2 senenin 4 ayını Los Angeles’ta University of Southern California’da misafir öğrenci olarak geçirdim. Çok şey öğrendiğim, hayatıma farklı bakış açıları kattığım 2 sene geçirdim. Ama acı da çektim çünkü evlenmek üzereyken herşeyi bırakıp gitmiştim..

Evet ben Mehmet’in eşiyim. Evliliğimi 2 sene ertelediğim Mehmet’le 12 senedir beraberim. İyisiyle kötüsüyle beraber büyüdüğümüz 12 sene...

Ve ben Yiğit’in annesiyim. 8 senelik bir anne. 9 ay büyük bir mutluluk ve heyecanla taşıdığım oğlumu kucağıma aldığım ilk anı hiç unutmayacağım. Bu ilk anki kadar muhteşem, her dönem başka şekillerde hissettiğim sıcaklığını Allah hayatımdan eksik etmesin.

Ben bir pazarlamacıyım. Toyotasa’da finansta başlayan kariyerimi, ben “pazarlamacı“ olacağım diyerek değiştirdim. 10 yıl bu alanda farklı görevler aldım. Pazarlamayı gerçekten içime sindirdiğimi düşünüyorum ve çok seviyorum. Bu 10 yılın 8 yılını geçirdiğim Eczacıbaşı Topluluğu ve benim için artık bir markadan öte olan NIVEA’yı her zaman gururla, sevgiyle yüreğimde taşıyorum.

Ve artık ben bir koçum. 2005 yılında hayatıma girdi ve bana çok iyi geldi koçluk. Önceleri sadece kişisel gelişim için merak saldığım bir konu gibiydi. Sonra hayatıma kattıklarını görünce daha da ileri gidip koç oldum. Sonunda, bu çoşku içimde öyle bir taşma noktasında geldi ki 2007 senesi haziran ayında koçluğu profesyonel olarak yapmaya karar verdim.

2006 yılından itibaren koçluk yolunda donanmaya başladım:

  • İngiltere’de Coaching & Mentoring International ve The Coaching Academy’den profesyonel koçluk eğitimi aldım. Diploma in Coaching Practice programını bitirdim.
  • Genç/çocuklara özel koçluk programı MAGIC’in sertifika ve uygulama hakkını aldım.
  • The Parent Coaching Academy’nin anne babalara yönelik özel koçluk programına katıldım.
  • Gestalt Center for Organization and Systems Development’dan grup koçluğu konusunda eğitim aldım.
Biliyorum bunun sonu olmayacak. Okumaya, araştırmaya, eğitimlere devam...

Ne Dediler
Kendimi sorgulama; neredeyim nerede olmak istiyorum benim için oldukça faydalıydı.

Yeliz Küçükköze - Yapı Kredi Bankası
Kendimizi dairenin dışındaki kişinin gözüyle görmek oldukça ilginç ve gelecekteki davranışları değiştirmek adına oldukça faydalı.

Derya Doğanay – Bebek.com seminer katılımcısı
Yapmam gerekenler için yeniden aksiyon planı oluşturarak seminerden çıktım. Çok faydalı oldu.

Nilgün Yakut - Yapı Kredi Bankası
LIFEFOCUS
youFOCUS
parentFOCUS
careerFOCUS
Koçluk
İletişim
info@lifefocus-tr.com

0 212 709 52 94
İçeriğin Tüm Hakkı LIFEFOCUS’ a aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır!