you focus
parent focus
career focus
image
Neredeyim?

Koçluk bireylerin şu an oldukları yerden olmak istedikleri yere gitmelerine yardımcı olan güçlü bir araç. Bunu, öncelikle, kendilerine ayna tutarak, farkındalıklarını artırarak yapan bir süreç. Böylece insan hayatta ne istediğinin ve içindeki gerçek potansiyelin farkına varıyor ve değişime doğru adım atabiliyor.

Bugün, birçok alandaki eğitimde ya da kişisel gelişim kitaplarında insanın önce kendisine odaklanması ve her şeyin buradan başladığı dersini almak mümkün. O zaman sorulacak sorular:

Hayatın benim için anlamı ne?

Ben gerçekten ne istiyorum?

Benim için hayatta en önemli şey ne?

Bunları sorgulamak ve anlam çıkarabilmek için kullanıbilecek birçok yöntem ve araç var. Hangisini seçeceğine bazen insan bilinçli karar veriyor, bazen de karşısına çıkıveriyor. Bazen de bunların hiç farkına varmadan yaşayıp gidiyor.

Benim için bu süreç koçlukla tanışmamla başladı. Sonrasında hayata bakış açımın ve kendimin değiştiğini gördüm. Bu değişimin olumlu etkilerini öncelikle aile ve iş çevreme nasıl yansıdığını. Sonuç olarak, anladım ki, koçluğun yardımıyla hem kendime hem de başkalarına hayat yolculuklarında inmek istedikleri istasyona varmak için yardım edebileceğim.

Bunu anlamak benim için sanki hayatın şifresini çözmek gibi birşey oldu! Aynı zamanda büyük bir heyecan ve çoşku getirdi içime. Hayatta gerçek tatmin ve huzurun insanın değerleriyle örtüşen bir hayat yaşamasıyla mümkün olacağının farkına vardım. Bir adım daha giderek, insanların daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayabilmelerine katkıda bulunabilmek ve bunun için onlara bir şekilde dokunmak benim misyonum oldu.

İşte bu şimdi bulunduğum nokta. Profesyonel anlamda bakıldığında 15 senedir tırmandığım ve kendimce üst noktalarda bir yere geldiğim kariyerime sıfırdan başka bir mesleğe başlayarak devam ediyorum. Beni motive eden, enerji veren de zaten bu değişim. 

Bu yüzden, bundan sonra hayatıma böyle odaklanmaya ve LIFEFOCUS’u kurmaya karar verdim. Aslında bu benim de bir anlamda hayatımın odağı...


Ne Dediler
Kendimi sorgulama; neredeyim nerede olmak istiyorum benim için oldukça faydalıydı.

Yeliz Küçükköze - Yapı Kredi Bankası
Kendimizi dairenin dışındaki kişinin gözüyle görmek oldukça ilginç ve gelecekteki davranışları değiştirmek adına oldukça faydalı.

Derya Doğanay – Bebek.com seminer katılımcısı
Yapmam gerekenler için yeniden aksiyon planı oluşturarak seminerden çıktım. Çok faydalı oldu.

Nilgün Yakut - Yapı Kredi Bankası
LIFEFOCUS
youFOCUS
parentFOCUS
careerFOCUS
Koçluk
İletişim
info@lifefocus-tr.com

0 212 709 52 94
İçeriğin Tüm Hakkı LIFEFOCUS’ a aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır!