you focus
parent focus
career focus
image
parentFocus

parentFOCUS size anne baba koçluğunu deneyimletmek üzere hazırlanan bir programdır.

parentFOCUS, Parent Coaching Academy tarafından geliştirilen ve İngiltere’de başarı ile uygulanan model ve yaklaşımlardır.

Bu modelin temelini, anne babalara, şu an bulundukları durumdan olmak istedikleri anne babalığa götürecek yolculukta destek olmak oluşturuyor. Anne babaların stres seviyelerini azaltmayı ve enerji düzeylerini artırmayı amaçlıyor. Suçluluk duygularını ortadan kaldırmayı ve hayatlarından zevk alarak yaşayan ebeveynler haline getirmeyi amaç ediniyor. Yöntem olarak interaktif çalışma grupları ve birebir koçluk seansları kullanılıyor.

Birlikte yapılan bu çalışmalarla anne babalar, nasıl bir ebeveyn olmayı arzu ettikleri, anne baba olarak ne istedikleri ve bunu nasıl yapacaklarını düşünmeye odaklanıp kendi aksiyon planlarını çıkarıyorlar.

Modelde kullanılan çalışmaların içerikleri, özellikle çalışan annelerin yoğunlukla yaşadığı konulardan yola çıkılarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda aşağıda yer alan interaktif çalışma grupları (workshoplar) hazırlanmıştır.

  1. Çalışan bir ebeveyn olarak her iki işte de başarı
  2. Suçlu değil güçlü hissetmek
  3. Stresi bırak enerjiyi patlat
  4. Zaman yaratmak
  5. Bağırıp çağırmaya, sinir krizlerine son
  6. Çocuğunuzun krizleriyle baş edebilmek
  7. Her şeyi duyan ama dinlemeyen çocuklar
  8. Sabah ve akşam krizlerini önlemek

Bu çalışmaların içerikleri, veriliş şekil ve zamanlamaları grubun ihtiyacına göre değişebilmektedir.

parentFOCUS ile nasıl tanışabileceğinizi öğrenmek için bizi aramanız yeterli.


Ne Dediler
İçerik olarak da, grup sinerjisi olarak da oldukça faydalıydı. Özellikle; kendi farkındalığımızı artırmaya yarayan, çemberin içinde farklı konularda ne düşündüğümüzü değerlendirdiğimiz bölüm.

Goncagül İçören – Pfizer Ebeveyn Klübü Başkanı
Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ile konusunda uzmanlığıyla güven veren, gerekli beceri ve donanıma sahip, işinde ve özel yaşamında başarılı ve topluma değer katan sosyal sorumluluk bilincine sahip çalışanlar yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Yapı Kredi Bankacılık Akademisi çatısı altında uyguladığımız birçok eğitim yöntemlerinden biri de konusunda uzman ve tanınmış kişileri bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşmak üzere konuşmacı olarak davet ettiğimiz Akademi Seminerleridir. Sayın Figen Küçükkoner Kırca ile gerçekleştirdiğimiz seminerde çalışanlarımızın pek çoğunun aynı zamanda ebeveyn olduklarını göz önünde bulundurarak özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmek için ebeveynlerin rol model olmasının etkilerinden ve öneminden bahsederek onları bu konularda da bilgilendirmeyi hedefledik. Seminer sonrasında katılımcılardan özel hayatlarında kullanabilecekleri pek çok bilgiyi edindiklerini belirten pek çok olumlu geribildirimler aldık.

Sanem Aytekin - Yapı Kredi Bankacılık Akademisi
Çok keyifli bir seminerdi. Çember egzersizi sırasında tüm konuşulanlar faydalıydı. Teşekkür ederiz.

Ayşe Naz Oral – Covidien İnsan Kaynakları Müdürü
İş-ev dengesinin önemi, zaman yönetimi ve bunların ileride bizim üzerimizde bırakacağı etkileri düşünmek yararlı oldu.

M. Bedri Barışkan - Yapı Kredi Bankası Liderlik Gelişim Programı Ebeveyn Koçluğu Modülü
Çok keyif aldım. Genellikle bilgili olduğumuzu düşünür ve bir başkasının bize annelik konusunda öğretebileceklerini küçümseriz. Ancak bu çalışma annelik etmek üzerine kendimizi tanımaya, anlamaya ve yönlendirmeye yönelik bir koçluk çalışmasıydı. Sonunda da bir yıldız karnesiyle ayrılmamız, bu kez çocuklarımıza değil de kendimize yıldız vermek için düşünmeye yöneltilmemiz de öğrendiklerimin sadece çalışma grubunda kalmamasını, günlük hayatıma adapte etmemi sağladı.  Pazar sabahımı bu çalışmaya ayırdığım için pişman değilim, burada geçirdiğim her dakikaya değdiğini düşünüyorum. Zaman kullanımı çok başarılıydı. Grupta farklı yaş gruplarından çocukları olan annelerle farklı deneyimleri de konuştuk, paylaştık. Deneyimler farklı olmasına rağmen moderasyon çok başarılıydı, Çok akıcı bir grup yönetimi yapıldı. Kutlarım.”

Özge Kanat - BÜMED workshop katılımcısı
Annenin direksiyonda olması gereğini ve her şeyi yönetebilme gücü olduğunu gördüm.

Ayşe Çolak - Yapı Kredi Bankası
LIFEFOCUS
youFOCUS
parentFOCUS
careerFOCUS
Koçluk
İletişim
info@lifefocus-tr.com

0 212 709 52 94
İçeriğin Tüm Hakkı LIFEFOCUS’ a aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır!