you focus
parent focus
career focus

Parent Coaching Academy, İngiltere’nin önde gelen anne baba koçluğu kurumlarından biridir. parentFOCUS’ta yer alan programlar, Parent Coaching Academy ile stratejik işbirliği çerçevesinde hazırlanmaktadır. İngiltere’de yüzlerce ebeveynle başarı ile uygulanan model ve yaklaşımlar Türkiye’ye getirilmektedir.

Parent Coaching Academy ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayın. (http://www.theparentcoachingacademy.com)

Parent Coaching Academy’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Lorraine Thomas aynı zamanda, “Get A Life! Screamer to Sweet Dreamer” (Hodder Arnold 2006) ve “The 7-Day Parent Coach” (Vermilion 2005) kitaplarının da yazarıdır. Online eğitim kaynakları hazırlayan Amazing People ile “Feel Good Not Guilty About Being A Working Mum” adında kurum çalışanlarına yönelik bir online eğitim de hazırlamıştır. İngiltere’de anne baba koçluğu konusunda medyada da geniş yer almaktadır.

Lorraine Thomas’tan mesaj:
Figen, anne babaları hayatlarının en önemli işinde desteklemeye kararlı, azimli ve başarılı bir koçtur. Figen ile ilk tanıştığımız andan itibaren -İngiltere’ye ilk kez benim eğitimlerime katılmaya geldiğindeydi- ebeveyn koçluğu alanında öncülük edeceğini anlamıştım. Türkiye’nin öncü ve aranan ebeveyn koçlarından biri olduğuna ve çok daha başarılı olacağına inanıyorum.

Onun samimiyetini, enerjisini, sevecenliğini, yaratıcılığını, “yapabilirim” tutumunu ve profesyonelliğini çok seviyorum. Bana heyecan veren stratejik işbirliğimizden çok memnunum. Parent Coaching Academy’de kullandığımız başarılı modelleri, gerek bireysel müşterileri ve gerekse ebeveyn çalışanlarını desteklemeyi hedeflemiş kurumlar için en iyi şekilde uyarlayıp uyguladığından eminim ve bundan mutluluk duyuyorum.

Biliyorum ki Figen Türkiye’de ve dünyada birçok ailenin hayatında fark yaratacak.

(Figen is a passionate and successful coach committed to supporting parents in the most important job they will every do in their lives. I knew from the first time that I met Figen – when she travelled to the UK to attend one of my training days – that she was going to be a pioneer in the field of parent coaching.  She is and I believe she will become Turkey’s leading and most sought-after parent coach.

I love her warmth, energy, compassion, creativity, ‘can-do’ attitude and professionalism. I am thrilled to be in this exciting strategic partnership with her and pleased that she is adopting our very successful Parent Coaching Academy models for use with individual clients and dynamic employers committed to supporting parents in the workplace.

I know she will make a difference to so many families in Turkey and around the world.)

 

Figen Kırca
İnsanın kendini anlatması oldukça zor. Nereden başlayacağını bilemiyor.

Öncelikle ben Figen’im. Hayatta herşeyden önce insanın kendisinin önemli olduğunu ve buna değer vermesi gerektiğine inanmış bir insanım.

27 mayıs 1970 doğumluyum. Eskiden 27 mayıs’lar bayramdı, çocukken “ben doğdum diye mi bayram olmuş, toplar atılıyor?“ diye sorarmışım. Kendimi o zamandan hayatın merkezine koymuşum demek ki!... devamı >>
Anne baba olacağımızı öğrendiğimiz ilk günden itibaren her gün pek çok doğru yanlış bilgi bizlere ulaşıyor. Geleneklerin öğrettikleri, bu yeni bilgiler ve hayattan öğrendiklerimiz birleştiği zaman bazen nasıl bir anne baba olamak istediğimiz, istediğimizin doğru olup olmadığı kavramları arasında kaybolup gidiyoruz. İşte parentsfocus burada hayatıma girdi. Neyin doğru olduğundan çok, bir anne olarak nerede durmak istediğimi gösterdi bana. Bu kapının açılması için gösterdiğin ilgi için teşekkür ederim.

Hande Gültekin
Programı genel olarak oldukça faydalı buldum. Günlük hayatımızda ve profesyonel hayatta yaptığımız yanlışları ve eksik yanlarımızı görmemizi sağladı. Birçok konuda farklı bir bakış açısı kazandırdı. Hayallerime ne kadar kolay ulaşabileceğimi gösterdi. Yapmak istediğimizbir hedefi belirleyip o hedefe giden basamakları, hedefin önündeki engelleri, engellerin nasıl aşılabileceğini ortaya koymamız çok faydalı oldu. Bir hedefe aslında sandığımdan kolay ulaşabileceğimi ve ne kadar yakında olduğumu görmemi sağladı.

Eda Kayıran – Yapı Kredi Bankası Yönetici Adayı
LIFEFOCUS
youFOCUS
parentFOCUS
careerFOCUS
Koçluk
İletişim
info@lifefocus-tr.com

0 212 709 52 94
İçeriğin Tüm Hakkı LIFEFOCUS’ a aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır!