you focus
parent focus
career focus
image
Türkiye'de Koçluk

Koçluk, Türkiye’de çok yeni bir kavram olmasına rağmen son senelerde oldukça sık gündeme gelen ve giderek önemi artan bir meslek. Koçluğun en iyi şekilde anlaşılıp bireylerin bundan fayda görür hale gelebilmesi için gerekli eğitimleri almış ve sertifikasyonu olan kişiler tarafından yapılması ve işin uzmanı koçların sayısının artması gerekmekte.

Bu amaçla kurulmuş olan Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (International Coaching Federation-ICF) Türkiye şubesi de faal olarak çalışmakta. Koçluğun bir meslek olarak tanınması, koçluk mesleğinin kural, uygulama ve etik çerçevelerinin çizilmesinde öncülük etmekte..

Türkiye’de daha çok yaşam koçluğu, kurumsal koçluk, lider koçluğu yaygın bir şekilde yapılıyor. Anne baba koçluğu ise koçluk içinde de yeni yeni gelişen bir alan.


Ne Dediler
Kendime ayna tutmak ve kriz anında karşıdan bakabilmek...

Eda Çetinkaya Dalgıç - Bebek.com seminer katılımcısı
İnsan ilişkileri ve iletişimde üzerinde durmamız gereken noktalar ve kendimizle ilgili yapmamız gereken planlar çok faydalıydı.

Kemal Efe - Garanti Teknoloji Magic Programı
Hayatımda neleri, ne şekilde düzenleyebileceğime dair fikir sahibi oldum.

İnci Baran - Yapı Kredi Bankası
“Çocuğunuzdan beklentilerinizi/istediklerinizi siz ne kadar yapıyorsunuz?” sorusu beni seminerde en etkileyen bölüm oldu.

Şadiye Aydın Tasar - Ziraat Bankası
LIFEFOCUS
youFOCUS
parentFOCUS
careerFOCUS
Koçluk
İletişim
info@lifefocus-tr.com

0 212 709 52 94
İçeriğin Tüm Hakkı LIFEFOCUS’ a aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır!